USŁUGI

Planując sprzedaż lub zakup nieruchomości, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który udzieli pomocy, dokonując dokładnej wyceny. Chcąc upewnić się, że sprzedaż przebiegnie szybko, a uzyskana cena będzie korzystna, warto skorzystać z profesjonalnej wyceny opartej o dokładną znajomość rynku oraz analizę wartości konkretnego obiektu. Usługi rzeczoznawcy majątkowego przydają się również w wielu innych sytuacjach.

W jaki sposób określana jest wartość obiektu?

Chociaż może wydawać się, że określenie odpowiedniej wartości jest łatwe, są to jedyne pozory. Na wartość nieruchomości składa się wiele czynników, dlatego chcąc precyzyjnie ją oszacować, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy.

Specyfika danego obiektu

Bardzo ważne jest dokładne sprecyzowanie charakteru i specyfiki danego obiektu. Przykładowo, w skład nieruchomości gruntowej mogą wchodzić budynki, nasadzenia oraz urządzenia, co będzie miało ogromny wpływ na jej wartość. Inne czynniki będą wpływać na cenę obiektu przemysłowego, biurowego, magazynowego lub mieszkalnego, dlatego do każdego szacowania należy podejść indywidualnie.

Zmiany na rynku

Nie tylko typ nieruchomości wpływa na wartość, niezbędna jest także dokładna analiza rynku. Wartość wszystkich obiektów drastycznie zmienia się na przestrzeni lat. Właśnie dlatego, chcąc dokonać precyzyjnego określenia wartości, należy wykorzystać aktualne informacje. Bez dokładnej znajomości oraz analizy rynku, jest to niemożliwe.

Po co przeprowadza się wycenę?

Profesjonalnie wykonane szacowanie wartości nieruchomości może być wykorzystane w wielu celach. Najczęściej służy ona jako narzędzie podczas negocjacji ceny w trakcie zakupu lub sprzedaży. Bywa również wykorzystana jako zabezpieczenie do wierzytelności kredytu, może być wykorzystywane podczas podziału majątku, spadku lub darowizny.

Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę może być konieczna dla potrzeb skarbowo-podatkowych. Jest ona wykonywana w przypadku działań spadkowych, darowizn, sprzedaży nieruchomości i nie tylko. W tym przypadku pomoc specjalisty jest konieczna. Niezbędna jest jego wiedza dotycząca obowiązującego prawa podatkowego oraz umiejętność dokładnej wyceny.

W przypadku podziału majątku konieczne jest wykonanie rzetelnego szacowania wartości obiektu. Będzie ona pełnić ważną rolę podczas podziału majątku, dzięki czemu podział może przebiec sprawiedliwie dla każdej strony.

Zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do skorzystania z oferty, niezależnie od tego czy jest to lokal mieszkalny, nieruchomości gruntowe, komercyjne lub innego typu. Jeśli potrzebują Państwo usług rzeczoznawcy majątkowego, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *